29 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

29 nowo przyjętych policjantów złożyło ślubowanie

Data publikacji 04.01.2017

Dziś, 29 nowo przyjętych policjantów, w obecności kierownictwa podkarpackiej Policji, Wojewody Podkarpackiego, Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego oraz swoich najbliższych, wypowiedziało słowa roty ślubowania. Odbierając legitymacje służbowe, przyjęli na siebie obowiązki i trudy policyjnej służby. W przyszłym tygodniu wszyscy rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie podstawowe, a potem wrócą do swoich jednostek macierzystych.

Uroczyste ślubowanie odbyło się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. To wyjątkowy dzień dla 29 nowo przyjętych policjantów, którzy w obecności kadry kierowniczej podkarpackiej Policji, przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej oraz swoich bliskich wypowiedzieli słowa roty ślubowania. Młodzi funkcjonariusze przyjęli na siebie wielką odpowiedzialność. Od tej pory będą "...strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia.” 25 policjantów i 4 policjantki odebrało legitymacje służbowe z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie nadinsp. Krzysztofa Pobuty. Gratulacje i życzenia przekazali im Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Stanisław Kruczek Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego. Tekst modlitwy policjanta, pochodzący z czasów II Rzeczpospolitej odczytał duszpasterz podkarpackich policjantów ks. Marek Buchman.

Nowi policjanci zasilą szeregi podkarpackiej Policji, trafią do Oddziału Prewencji Policji oraz komend miejskich i powiatowych. Teraz przed nimi półroczne szkolenie podstawowe, które odbędą w jednej ze szkół Policji.

Uroczystość była też okazją do wręczenia odznaczeń. Troje policjantów odebrało z rąk Wojewody Podkarpackiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie brązowe odznaki "Zasłużony Policjant" przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uhonorowano też osoby, które wspierają Policję w jej działalności profilaktycznej. Wyróżnienia odebrali Jan Krawiec - nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie, Bogdan Kaczmar - Dyrektor Muzeum Okręgowego w Rzeszowie i Łukasz Kosiba z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie.