Aktualności

„Razem bezpieczniej” - ocena projektów

Data publikacji 17.02.2017

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017”, odbyło się posiedzenie podzespołów do spraw bezpieczeństwa w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa i do spraw przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży. Celem spotkania była ocena projektów zgłoszonych do dofinansowania w ramach programu w 2017 roku.

W spotkaniu uczestniczyli członkowie podzespołów z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Żandarmerii Wojskowej, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Rzeszowie, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei, Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie.

Posiedzeniu przewodniczył kierownik podzespołów Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz. Pracę podzespołu przy ocenie projektów zgłoszonych w ramach celu szczegółowego dotyczącego przeciwdziałania zjawiskom patologii oraz ochrony dzieci i młodzieży prowadziła podinsp. Alina Pieniążek. Ocenę projektów w ramach celu szczegółowego bezpieczeństwo w miejscach publicznych ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia lokalnych systemów bezpieczeństwa koordynowała podkom. Monika Hędrzak.

Ocena projektów dokonana była indywidualnie przez każdego z członków podzespołów, zgodnie z formularzem oceny, oddzielnie dla każdego celu szczegółowego. Oceny cząstkowe członków grupy roboczej do każdego projektu zostały zsumowane, a następnie uśrednione. Najwyżej ocenione projekty będą przedstawione w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie na posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu ds. koordynacji, monitorowania i realizacji programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016-2017. Następnie projekty, które otrzymały największą liczbę punktów zostaną przekazane do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, do kolejnego etapu postępowania kwalifikacyjnego.

 

Powrót na górę strony