"Rajd Rowerowy – Szlakiem Bożogrobców" z policjantami - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

"Rajd Rowerowy – Szlakiem Bożogrobców" z policjantami

Data publikacji 09.10.2017

Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od znajomości przepisów ruchu – ta zasada dotyczy nie tylko kierowców i motocyklistów, ale także rowerzystów. Wczoraj funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, uczestniczyli w rajdzie rowerowym promując w ten sposób bezpieczne zachowanie na drodze.

Założeniem policyjnych działań „Rowerem Bezpiecznie” jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego użytkownika drogi. Celem działań jest także zapoznanie rowerzystów z zagrożeniami, które mogą ich spotkać na drodze oraz wyrobienie nawyków przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

Wczoraj funkcjonariusze brali udział w rajdzie rowerowym pod nazwą „.Rajd Rowerowy – Szlakiem Bożogrobców", w którym uczestniczyli zarówno dorośli, jak i dzieci. Trasa rajdu była niezwykle malownicza. Rowerzyści wyjechali z Przeworska przez Grzęskę, Świętoniową, Gniewczynę Łańcucką, Gorliczynę, Chałupki, z metą w Ujeznej, gdzie policjanci przygotowali punkt informacyjny.

Mundurowi rozmawiali z uczestnikami rajdu o zasadach bezpieczeństwa na drodze, o których nie mogą zapominać niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi i rowerzyści. Dla chętnych był również przygotowany tor przeszkód, który można było pokonać w alkogoglach lub narkogoglach. Uczestnikom policjanci rozdali elementy odblaskowe.