Aktualności

Laureaci konkursu plastycznego "Policjant na straży praw człowieka" odebrali nagrody

Data publikacji 06.12.2017

W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się rozdanie nagród dla dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Policjant na straży praw człowieka”. Współorganizatorem konkursu była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Dwanaścioro dzieci ze szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi oraz placówek specjalnych województwa podkarpackiego otrzymało nagrody i wyróżnienia.

Konkurs plastyczny pod nazwą „Policjant na straży praw człowieka” skierowany był dla dzieci ze szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi oraz placówek specjalnych województwa podkarpackiego. Jednym z celów jakie postawili sobie organizatorzy konkursu była edukacja i popularyzowanie wiedzy wśród uczniów na temat praw i wolności człowieka, a także pracy policjantów w tym zakresie.

23 listopada w komendzie wojewódzkiej jury wybrało najlepsze prace. Oceniano je w dwóch kategoriach - klasy I - III oraz klasy IV - VI szkół podstawowych z oddziałami integracyjnymi oraz placówek specjalnych. Spośród 258 prac konkursowych jury wybrało 6 najlepszych i 6 wyróżniło.

W Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu i dzieciom wyróżnionym. Nagrody laureatom wręczyli - nadkom. Łukasz Gliwa - Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie ds. Ochrony Praw Człowieka KWP w Rzeszowie, sierż. szt. Monika Skawińska - Berkowicz  z Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Rzeszowie oraz sierż. szt. Tomasz Pieniowski Przewodniczacy Rzeszowskiego Regionu IPA. 

Nagrody dla zwycięzców ufundowali Komendant Wojewózki Policji w Rzeszowie, Podkarpacka Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA - Region Rzeszów oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Poilcjantów w Rzeszowie.

Więcej na temat rozstrzygnięcia konkursu znajdziesz tutaj.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym dzieciom, a także ich nauczycielom i opiekunom serdecznie gratulujemy!