Policyjne działania "SMOG" - podsumowanie - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Policyjne działania "SMOG" - podsumowanie

Data publikacji 11.05.2018

Policjanci w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu po raz kolejny prowadzili wczoraj działania pod nazwą "SMOG". Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania toksycznych spalin do atmosfery. Skontrolowano ponad 1300 pojazdów.

Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane regularnie i systematycznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Wczoraj na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1336 pojazdów. W związku z nadmierną emisją spalin zatrzymano 16 dowodów rejestracyjnych.