Aktualności

"Przestępstwa w bankowości elektronicznej" - seminarium szkoleniowe dla podkarpackich policjantów

Data publikacji 31.10.2018

"Przestępstwa w bankowości elektronicznej" to temat szkolenia zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Celem spotkania było upowszechnianie wiedzy na temat przestępstw popełnianych w cyberprzestrzeni, ze szczególnym uwzględnieniem tych, dokonywanych na tle finansowym.

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydział do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie były organizatorem seminarium szkoleniowego „Przestępstwa w bankowości elektronicznej”. Szkolenie skierowane było do policjantów nadzorujących pracę komórek zwalczających przestępczość gospodarczą.

Projekt został zrealizowany przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego, w ramach programu edukacji ekonomicznej.

W seminarium uczestniczyło 75 osób, w tym: przedstawiciele Biura dw. z Cyberprzestępczością KGP, naczelnicy Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz Naczelnicy Wydziałów dw. z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie, Kielcach i Lublinie, naczelnicy pionu kryminalnego KWP w Rzeszowie, funkcjonariusze z Wydziałów dw. z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Rzeszowie, KMP i KPP województwa podkarpackiego oraz pracownicy banków komercyjnych i innych instytucji współpracujących z Policją w zakresie walki z przestępczością teleinformatyczną oraz biegli sądowi.

Uroczystego otwarcia seminarium dokonał insp. Paweł Filipek Zastępca KWP w Rzeszowie oraz Bogusław Kapusta Zastępca Dyrektora Oddziału Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie.

Referat wprowadzający pt. „Przestępstwa w bankowości elektronicznej. Zagadnienia terminologiczne oraz skala zjawiska” wygłosił mł. insp. dr Bartłomiej Kowalski Naczelnik Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie.

Celem szkolenia było upowszechnianie wiedzy na temat przestępstw popełnianych w cyberprzestrzeni, ze szczególnym uwzględnieniem przestępstw na tle finansowym. Także pogłębienie i zaktualizowanie wiedzy w zakresie funkcjonowania płatności online w kontekście oszustw internetowych, podniesienie umiejętności w zakresie nowych rozwiązań w sferze ochrony konsumenta oraz własności intelektualnej w Internecie, wzrost wiedzy uczestników projektu na temat sposobów i zakresu ustaleń teleinformatycznych w sprawach dotyczących przestępczości komputerowej oraz ujawniania, zabezpieczania i analizy dowodów cyfrowych.

 

Wydz.PG KWP

Powrót na górę strony