Wręczono wyróżnienia dla podkarpackich policjantów i strażaków - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Wręczono wyróżnienia dla podkarpackich policjantów i strażaków

Data publikacji 06.12.2018

Dziś w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, policjanci i strażacy odebrali wyróżnienia za pełną zaangażowania służbę. W uroczystym apelu, podczas którego wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie wzięli udział Wojewoda Podkarpacki oraz komendanci wojewódzcy policji i straży pożarnej.

35 policjantów i pracowników Policji garnizonu podkarpackiego otrzymało – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki resortowe „Zasłużony Policjant” i „Medale za zasługi dla Policji” nadane decyzją MSWiA. Wyróżnienia przyznano w uznaniu  szczególnych zasług i osiągnięć służbowych na rzecz ochrony i utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Podczas uroczystości nagrodzono także podkarpackich funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej – 65 strażaków otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Gratulowali im Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa oraz Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec.

Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz naszej Ojczyzny, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

Więcej na stronie Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego.