Narada dotycząca ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Narada dotycząca ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych

Data publikacji 06.02.2019

W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się narada robocza dotycząca ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych, które ma być przeprowadzone w nocy z 13 na 14 lutego 2019 r. W naradzie uczestniczyli policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Niskie temperatury to śmiertelne zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na zewnątrz, zwłaszcza dla osoby będącej pod wpływem alkoholu. Podkarpaccy policjanci chcąc zapobiec takim sytuacjom patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, szczególnie narażone na wychłodzenie. Dodatkowo aby móc skutecznie przeciwdziałać zjawisku bezdomności, bardzo ważnym aspektem jest wiedza na temat skali bezdomności.

Wczoraj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się narada robocza dotycząca ogólnopolskiego badania liczby osób bezdomnych. W tym roku badanie będzie przeprowadzone w nocy z 13 na 14 lutego 2019 roku. W spotkaniu z przedstawicielami podkarpackich samorządów wzięła udział podinsp. Alina Pieniążek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, st. asp. Krzysztof Kopala oraz st. sierż. Mateusz Pluta z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, a także pracownicy Wydziału Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie i kierownik Oddziału Polityki Społecznej w Departamencie Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie. Narada miała charakter roboczy - uczestnicy otrzymali wskazówki dotyczące sposobu realizacji badania.

Źródło: PUW w Rzeszowie