Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" z udziałem Policji - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Seminarium "Bezpiecznie - chce się żyć" z udziałem Policji

Data publikacji 12.03.2019

Bezpieczeństwo na drogach Podkarpacia, było głównym tematem seminarium, jakie dla rzeszowian zorganizowało Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. To spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiego projektu "Bezpiecznie - chce się żyć".

Mieszkańcy Rzeszowa zostali zaproszeni przez Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu na drogach naszego regionu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie włączyli się w tą inicjatywę. Na scenie Filharmonii Podkarpackiej zaprezentowano film edukacyjny przygotowany w ramach kampanii "Bezpiecznie - chce się żyć".

Kom. Paweł Grześ z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie zaprezentował stan bezpieczeństwa na podkarpackich drogach w 2018 roku. Mówił o podejmowanych przez policjantów działaniach profilaktycznych i jaki mają one wpływ na bezpieczeństwo. Komisarz Grześ przedstawił działania jakie są zaplanowane w 2019 roku i jak ważna jest edukacja. Mówił co sprawia, że na drogach jest niebezpiecznie i w jaki sposób możemy to ograniczać.

Jacek Zalewski Prezes Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, odniósł się do prezentacji. Podkreślał jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym i to, że wspólnie jesteśmy za nie odpowiedzialni.  

Dla uczestników spotkania Krajowe Centrum BRD przygotowało dodatkową atrakcję - spektakl teatralny w wykonaniu Katarzyny Pakosińskiej i Anny Guzik.