Aktualności

Policjanci rozmawiali ze studentami o narkotykach i dopalaczach

Data publikacji 10.05.2019

Jednym z podstawowych zadań Policji jest inicjowanie i organizowanie działań mających na celu zapobieganie popełnianiu przestępstw i wykroczeń oraz zjawiskom kryminogennym. Realizując to zadanie Policja podejmuje szereg przedsięwzięć adresowanych do różnych odbiorców, w tym do studentów. 9 maja br. podczas spotkania informacyjno – edukacyjnego ze studentami w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie funkcjonariusz Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie przedstawił temat dotyczący aspektów prawnych, społecznych i zdrowotnych w obszarze narkotyków i dopalaczy.

W czwartek, 9 maja br. w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie podinsp. Alina Pieniążek - ekspert Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie przeprowadziła zajęcia ze studentami WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na temat działań podkarpackiej Policji w zakresie problematyki środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych i środków zastępczych, tzw. dopalaczy. W trakcie spotkania zostały przedstawione m.in. regulacje prawne, jak również aspekty społeczne i zdrowotne dotyczące narkotyków i dopalaczy.

Uczestników spotkania poinformowano o ogólnopolskiej kampanii o charakterze edukacyjno – profilaktycznym pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają’, której hasło brzmi „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, został również zaprezentowany spot filmowy nawiązujący treścią do tytułu kampanii. Tematyczne spotkanie ze studentami było kolejnym w tym roku w ramach współdziałania Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Rzeszowie. Przedmiotowa współpraca ma na celu promowanie szeroko rozumianego bezpieczeństwa wśród studentów tej placówki. W 2019 r. studenci WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej uczestniczyli w zajęciach przeprowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie kom. Elżbietę Siupik i kom. Sławomira Jamroza  z zakresu procedury pn. „Niebieskie Karty” oraz skali przemocy w rodzinie w ujęciu policyjnych statystyk, jak również roli dzielnicowego w służbie społeczeństwu. Planowane są kolejne spotkania z zakresu m.in. bezpieczeństwa osób starszych, zapobiegania demoralizacji i przestępczości nieletnich, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz działań Policji na rzecz osób pokrzywdzonych przestępstwem.


Wydział Prewencji
KWP w Rzeszowie

Powrót na górę strony