Podsumowanie policyjnych działań "Smog" - Aktualności - Policja Podkarpacka

Aktualności

Podsumowanie policyjnych działań "Smog"

Data publikacji 10.10.2019

Wczoraj podkarpaccy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego, prowadzili działania pod nazwą ,,SMOG". Celem akcji była kontrola samochodów pod względem prawidłowego stanu technicznego, w szczególności emitowania nadmiernej emisji spalin do atmosfery. W wyniku działań skontrolowano ponad 1009 pojazdów.

Działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery. Funkcjonariusze za pomocą dymomierza sprawdzali, czy kontrolowane pojazdy nie emitują spalin o nadmiernej toksyczności. Reagowali również na wykroczenia drogowe związane ze stanem technicznym pojazdów.

Kontrole drogowe z wykorzystaniem dymomierzy spalin są przeprowadzane cyklicznie przez policjantów ruchu drogowego. Działania te pozwalają wskazać samochody, które nie powinny być dopuszczone do jazdy ze względu na przekroczenie norm emisji spalin.

Na terenie województwa podkarpackiego policjanci ruchu drogowego skontrolowali 1009 pojazdów. W związku z ujawnionymi nieprawidłowościami zatrzymano 35 dowodów rejestracyjnych, w tym 18 w związku z emitowaniem nadmiernej emisji spalin do atmosfery.