Podkarpaccy policjanci ponownie mistrzami Polski! - Galeria zdjęć - Policja Podkarpacka

Galeria zdjęć

Podkarpaccy policjanci ponownie mistrzami Polski!

Data publikacji 26.03.2017

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie powtórzyli sukces sprzed roku i ponownie zdobyli pierwsze miejsce w zakończonych dziś IV Mistrzostwach Polski Wydziałów Konwojowych Policji w Halowej Piłce Nożnej. Gospodarze turnieju wyprzedzili drużyny z Krakowa i Radomia.

Turniej KONWÓJ - CUP 2017 rozpoczął się wczoraj. Otworzył go Naczelnik Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji nadkom. Wiesław Pietrzak. Pierwszego dnia Mistrzostw, które w tym roku odbywały się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie, 16 drużyn rywalizowało w rozgrywkach grupowych. Relację z otwarcia i pierwszego dnia znajdziesz tutaj.

Dziś najważniejszym wydarzeniem były mecze finałowe. O trzecie miejsce Mistrzostw walczyły drużyny z Radomia i Katowic. O tym, że brązowy medal trafi do Radomia zadecydowały rzuty karne.

W finale spotkały się drużyny Komend Wojewódzkich Policji w Krakowie i Rzeszowie. Po zaciętym meczu lepsi okazali się gospodarze i to oni ponownie zdobyli mistrzowski tytuł.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
II miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
III miejsce - Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu

Puchar Fair Play otrzymała drużyna Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Najlepszy bramkarz turnieju - Waldemar Dobrasiewicz z KWP w Radomiu
Najlepszy zawodnik - Waldemar Piątkowski z KWP w Krakowie
Najlepszy strzelec - Krzysztof Weres z KWP w Rzeszowie (zdobywca 12 bramek)
Najmłodszy zawodnik turnieju - Mateusz Rubinkowski z KWP w Łodzi

Dyplomy, nagrody i puchary uczestnikom oraz zwycięzcom wręczyli: Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. dr Krzysztof Pobuta, Dyrektor Biura Prewencji Komendy Głównej Policji insp. Dariusz Minkiewicz, a także Wicestarosta Łańcuckie Barbara Pilawa-Kraus oraz Burmistrz Miasta Łańcuta Stanisław Gwizdak.

Organizatorem zawodów była Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, a także Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie NSZZ Policjantów oraz Podkarpacka Grupa Wojewódzka IPA. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Burmistrza Miasta Łańcuta.

bw