Współpraca z instytucjami pozarządowymi i szkołami

Spotkanie z policjantami w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie

Data publikacji 05.06.2018

Dzieci i młodzież, przez dwa dni gościły na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Specjalnie dla nich funkcjonariusze przygotowali wiele atrakcji. Goście mogli z bliska obejrzeć specjalistyczny sprzęt, policyjną strzelnicę oraz spotkać się z psem tropiącym i jego przewodnikiem.

Policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą na terenie Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Przygotowali dla nich wiele atrakcji.    

Funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt, który wykorzystują w codziennej służbie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne radiowozy, zwłaszcza wtedy, gdy policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Nasi goście mogli też zobaczyć policyjną strzelnicę, która wzbudziła wiele emocji.

Następnym punktem programu było spotkanie z policyjnym psem tropiącym i jego przewodnikiem. Dzieci dowiedziały się jak powinny zachować się w kontakcie z psem, zwłaszcza obcym oraz jakie techniki obronne należy zastosować w przypadku ataku groźnego psa.

Kolejne grupy mogły z bliska przyjrzeć się jak wygląda praca policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Rzeszowie. Zobaczyć specjalistyczny sprzęt używany przez policyjnych antyterrorystów, a przede wszystkim pokaz robota pirotechnicznego, służącego do przewożenia i neutralizacji ładunków wybuchowych.

Koordynatorem tych spotkań była sierż. szt. Monika Skawińska - Berkowicz z Wydziału Komunikacji Społecznej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Młodzi ludzie zadowoleni i uśmiechnięci opuszczali oddział prewencji.