Policjant zorganizował bieg dla chorej dziewczynki - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjant zorganizował bieg dla chorej dziewczynki

Data publikacji 21.01.2019

Krośnieński policjant zorganizował bieg charytatywny na rzecz chorej dziewczynki. Celem zawodów było zebranie środków finansowych na rehabilitację zmagającej się z chorobą nowotworową 9-letniej Wiktorii.

Wiktoria ma 9 lat, jest pogodną i uśmiechniętą dziewczynką. Jednak od kilkunastu miesięcy place zabaw zamieniła na szpitalne sale, a spotkania z rówieśnikami – na specjalistyczne konsultacje w klinikach onkologicznych. Lekarze zdiagnozowali u niej nowotwór złośliwy, umiejscowiony w kanale kręgowym jej młodego kręgosłupa.

Sierż. Piotr Bobola - krośnieński policjant, społecznik i i inicjator licznych akcji pomocowych na rzecz chorych dzieci, postanowił wesprzeć Wiktorię w jej walce z nowotworem. Przygotował projekt biegowy, którego celem było zebranie środków finansowych na rehabilitację 9-letniej dziewczynki. Piotr Bobola rozpropagował akcję w mediach społecznościowych, pozyskał sponsorów i zachęcił do uczestnictwa w biegu około 70 osób.

W sobotę z korczyńskiego rynku, biegacze wyruszyli na górską trasę, której metą był zamek „Kamieniec” w Odrzykoniu. W zimowej scenerii, rozświetlanej blaskiem płonących pochodni, grupa około 70 osób przemierzyła 10 km szlak. Na dziedzińcu XIV-wiecznej budowli, zapłonęło ognisko, przy którym uczestnicy zawodów mogli się ogrzać, posilić i zamienić kilka słów z bliskimi 9-letniej Wiktorii.

Projekt krośnieńskiego funkcjonariusza zyskał akceptację środowisk służb ratowniczych regionu. W zawodach uczestniczyli strażacy, ratownicy medyczni, żołnierze, policjanci oraz inne osoby, których serca zostały poruszone historią walecznej 9-latki. Krośnieńskich policjantów reprezentowali: sierż. Piotr Bobola, asp. sztab. Dariusz Subik, st. asp. Paweł Buczyński, asp. Robert Szajna oraz mutimaratończyk Józef Urbański – emerytowany policjant.