Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Przekroczyli prędkość i stracili prawa jazdy

Data publikacji 13.03.2019

Policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom za ich brawurową jazdę krośnieńską obwodnicą. Mężczyźni zostali ponadto ukarani wysoką grzywną oraz punktami karnymi.

Wczoraj policjanci z wydziału ruchu drogowego krośnieńskiej komendy, kontrolowali prędkość na ul. Podkarpackiej w Krośnie. Około godz. 21.15 funkcjonariusze zatrzymali do kontroli rozpędzone bmw, za kierownicą którego podróżował 22-letni mieszkaniec gm. Miejsce Piastowe. Przeprowadzony pomiar prędkości wykazał 127 km/h. Chwilę później, policjanci przerwali brawurową jazdę kierowcy osobowego mitsubishi. 33-letni krośnianin pędził z prędkością 134 km/h.  

W związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50km/h, funkcjonariusze zatrzymali obu kierowcom prawa jazdy. Mężczyźni zostali ponadto ukarani wysokimi mandatami oraz punktami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że jadąc z nadmierną prędkością powodujemy zagrożenie nie tylko dla siebie i innych kierujących, ale także dla pieszych, którzy w konfrontacji z rozpędzonym samochodem pozostają bez szans.