Wydarzenia

Poznaj swojego dzielnicowego – spotkanie na sesji Rady Gminy w Krasiczynie

Data publikacji 24.02.2017

Pod takim hasłem w przemyskiej komendzie ruszył program przybliżający poznanie swojego dzielnicowego. Ważne jest, aby każdy wiedział, jak szybko i łatwo skontaktować się ze swoim dzielnicowym i znał jego bezpośredni numer telefonu.

Inicjatywa ta ma ułatwić możliwość szybkiego, bezpośredniego kontaktu z dzielnicowym oraz poprawić jego rozpoznawalność w rewirze. Dzielnicowy, to często policjant „pierwszego kontaktu”, dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w powierzonym mu rejonie służbowym, funkcjonariusz do którego każdy może zwrócić o pomoc i poradę prawną, przekazać informacje dotyczące bezpieczeństwa. 

W związku z powyższym w dniu dzisiejszym w trakcie sesji Rady Gminy Krasiczyn kierownik II Rewiru Dzielnicowych KMP Przemyśl – mł. asp. Paweł Kogut w trakcie prezentacji multimedialnej przedstawił dzielnicowych gminy Krasiczyn, podając ich numery kontaktowe i indywidualne, służbowe skrzynki pocztowe. Ponadto przedstawił dane dot. bezpieczeństwa na obszarze gminy oraz omówił  zasady funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.  

W trakcie żywej dyskusji funkcjonariuszka Wydziału Prewencji – sierż. szt. Marta Fac omówiła zagrożenia związane z oszustwami dokonywanymi wobec osób starszych na terenie powiatu przemyskiego. Za przykłady podano konkretne oszustwa jak np. na policjanta, na wnuczka, na funkcjonariusza CBŚ, na hydraulika, pracownika elektrowni, gazowni, administracji.  

W jakiej sprawie możesz skontaktować się ze swoim dzielnicowym? O czym powinieneś go poinformować?

 ● Zadzwoń, jeśli jesteś świadkiem wykroczenia czy przestępstwa, jeśli widzisz, że komukolwiek z Twojego otoczenia zagraża niebezpieczeństwo. Nie pozwól, by na Twoich oczach krzywdzono inne osoby! 

● Reaguj na przypadki zakłócania porządku publicznego, niszczenia mienia czy niebezpiecznego zachowania dzieci i młodzieży!

 ● Niezwłocznie poinformuj dzielnicowego o osobach potrzebujących pomocy, o ofiarach przemocy domowej. Policjanci - dzielnicowi czekają na każdy sygnał, który może doprowadzić do poprawy stanu bezpieczeństwa, do ujawniania osób naruszających porządek publiczny. Dzielnicowy pomoże również znaleźć instytucję, która udzieli pomocy w sprawach innych aniżeli policyjne.

mf

Powrót na górę strony