W czasie awantury ranił brata nożem - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

W czasie awantury ranił brata nożem

Data publikacji 19.04.2017

Przemyscy policjanci interweniowali w związku z awanturą i szarpaniną w Olszanach w trakcie której 36-letni mężczyzna ugodził swojego brata nożem. Sprawca został zatrzymany, usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

W niedzielę, dyżurny przemyskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mężczyzny, który oznajmił że został ugodzony nożem. Na miejsce zostali skierowani policjanci wraz z technikiem kryminalistyki. 

Funkcjonariusze ustalili, że w trakcie spotkania rodzinnego, po świątecznym śniadaniu, między braćmi w wieku 29 i 36 lat, którzy pili wspólnie alkohol, doszło do sprzeczki i szarpaniny. Nagle 36-latek ugodził brata nożem w okolice lewej łopatki. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Policjanci zatrzymali 36-latka. Miał w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. 

Na miejscu zdarzenia, przy udziale technika kryminalistyki, przeprowadzono oględziny i zabezpieczono ślady.

Funkcjonariusze przewieźli zatrzymanego do policyjego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. 

Wczoraj prokurator na wniosek śledczych zastosował wobec sprawcy środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

mf