Sprawcy kradzieży i pobicia nie unikną odpowiedzialności - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Sprawcy kradzieży i pobicia nie unikną odpowiedzialności

Data publikacji 11.08.2017

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przemyskiej jednostki przedstawili zarzuty sprawcom kradzieży i pobicia. Przedwczoraj przed północą policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Przemyśla, 23-latka i dwóch 30-latków, którzy zaatakowali 17-letniego rowerzystę.

Przemyscy policjanci w zeszłą środę przed północą otrzymali zgłoszenie od świadka, że w rejonie galerii handlowej przy ul. Brudzewskiego w Przemyślu doszło do  pobicia młodego rowerzysty.

Na miejsce zostali skierowani policjanci. Ustalono, że dwóch młodych rowerzystów wracało z boiska przy ul. Wilczańskiej. Wchodząc do tunelu pod obwodnicą, gdzie prowadzi ścieżka rowerowa, podeszli do nich mężczyźni i wołali, by ci się zatrzymali. Rowerzyści nie reagowali na zaczepki i próbowali się w spokoju oddalić. W pewnym momencie mężczyźni zaczęli za nimi biec. Pokrzywdzeni uciekli w kierunku galerii, gdzie się rozdzielili. Niestety jeden z rowerzystów, 17-letni mieszkaniec Przemyśla, pod budynkiem galerii został „złapany”, zrzucony z roweru i pobity. Na szczęście udało mu się uciec, pozostawiając rower na miejscu zdarzenia.

W trakcie poszukiwań, sprawcy od razu zostali rozpoznani przez pokrzywdzonych i zatrzymani przez policjantów. Jeden z nich został zatrzymany, gdy szedł w kierunku funkcjonariuszy z rowerem.

Policjanci podczas wykonanych czynności zabezpieczyli rower. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i dziś zostaną doprowadzeni do prokuratury. Są oni podejrzani o pobicie 17-letniego mieszkańca Przemyśla, a 23-latek dodatkowo o kradzież roweru należącego do pokrzywdzonego.

mf