Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Przemyślu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Przemyślu

Data publikacji 12.08.2017

Mężczyzna przez kilka lat ukrywał się przed organami ścigania. W środę wpadł w ręce policjantów, którzy zatrzymali go w Przemyślu w barze w trakcie interwencji. 64-latek od 2014 roku był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Okręgowy w Lake County, Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

W środę około godz. 20, funkcjonariusze wydziału wywiadowczo-interwencyjnego przemyskiej komendy zostali skierowani przez dyżurnego na interwencję dotyczącą awantury w jednym z barów w Przemyślu, gdzie według zgłoszenia agresywnie miał zachowywać się nietrzeźwy mężczyzna.

W trakcie przeprowadzanej interwencji funkcjonariusze sprawdzili dane awanturnika w policyjnej bazie. W wyniku weryfikacji okazało się, że mężczyzna figuruje w bazie Interpolu, jako osoba poszukiwana listem gończym wydanym w 2014 roku przez Sąd Okręgowy w Lake County, Illinois w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Mężczyzna miał zostać zatrzymany w związku z nieumyślnym spowodowaniem śmierci na terenie USA.

Zatrzymany 64-latek, w środę trafił na Komendę Miejską Policji w Przemyślu, gdzie został osadzony w areszcie. Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu, gdzie czynności z mężczyzną wykonał prokurator. 

mf