Kradli gry komputerowe - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Kradli gry komputerowe

Data publikacji 21.04.2017

Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzieże gier komputerowych. 20 i 25-latek odpowiedzą za przestępstwo, ponieważ spowodowane ich działalnością straty wyceniono łącznie na kwotę blisko 2,5 tys. zł.

Policjanci z komisariatu w śródmieściu pracowali nad ustaleniem sprawców powtarzających się kradzieży gier komputerowych. Do kradzieży doszło na przełomie roku w dwóch rzeszowskich galeriach handlowych. Policjanci przyjęli zawiadomienia o 6 takich czynach. Ceny gier nie przekraczały 500 złotych i pojedyncza kradzież traktowana była jako wykroczenie. Jednak łaczna suma strat to już blisko 2,5 tys. złotych. 

Policjanci podejrzewali, że kradzieży mogli dokonywać ci sami sprawcy. Na podstawie zebranych materiałów oraz ustaleń, wytypowali potencjalnych podejrzanych. Okazali się nimi mieszkańcy Rzeszowa w wieku 20 i 25 lat. Początkiem kwietnia funkcjonariusze zatrzymali 20-latka. Drugiego mężczyznę, który ukrywał się przed policjantami, zatrzymali w ubiegłą środę.

Zatrzymani działali wspólnie i w porozumieniu. Gdy jeden z nich kradł i wynosił ze sklepu grę, drugi w tym czasie obserwował obsługę. Podczas kradzieży wymieniali się rolami. Ponieważ działali w krótkich odstępach czasu i na szkodę tego samego pokrzywdzonego, po analizie zebranego materiału, prowadzący postępowanie zdecydowali, że kradzieże z każdej galerii uznają za jeden czyn. Pozwoliło to zsumować straty i potraktować kradzieże jako przestępstwo popełnione czynem ciągłym. 

Ostatecznie mężczyźni usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży. Podczas przesłuchania przyznali się do winy i wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze.