Zamierzali wyłudzić 60 tys. kredytu - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Zamierzali wyłudzić 60 tys. kredytu

Policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Jedna z nich przedłożyła w tym celu w banku nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Zanim kobieta i mężczyzna wyłudzili 60 tys. złotych, wpadli w ręce policjantów.

Funkcjonariusze z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali dwie osoby podejrzane o usiłowanie wyłudzenia kredytu. Zatrzymani to 29-letni mężczyzna i 32-letnia kobieta, mieszkający w Jarosławiu. W placówce banku na terenie Rzeszowa zamierzali wyłudzić kredyt w wysokości 60 tys. złotych.

W tym celu, 29-latek przedłożył w placówce nieprawdziwe zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Dostarczone do banku dokumenty miały istotne znaczenia dla uzyskania kredytu i w przypadku ich pozytywnej weryfikacji, wypłaty pieniędzy. Do wyłudzenia nie doszło, gdyż zatrzymali ich policjanci.

Jak ustalili funkcjonariusze, 29-latek, który przedłożył dokumenty, nie był zatrudniony we wskazanej w nich firmie. W przygotowaniu zaświadczenia pomagała mu zatrzymana kobieta. 

Na podstawie zebranego materiału policjanci przedstawili im zarzuty, mężczyźnie usiłowania wyłudzenia kredytu, a kobiecie pomocnictwa w popełnieniu przestępstwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.