Nielegalne papierosy w kontrolowanym samochodzie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Nielegalne papierosy w kontrolowanym samochodzie

Data publikacji 14.11.2017

Znaczną ilość papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej ujawnili policjanci w kontrolowanym samochodzie. Kierującego chryslerem zatrzymali do kontroli funkcjonariusze drogówki z rzeszowskiej komendy. W samochodzie znaleźli niemal 9 tys. paczek nielegalnych papierosów. 35-letni obywatel Ukrainy trafił do policyjnego aresztu.

W niedzielę po godz. 17, na autostradzie przy zjeździe na Sędziszów Małopolski, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego chryslerem. Podczas kontroli okazało się, że 35-letni obywatel Ukrainy przewoził w pojeździe papierosy bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W związku z tym policjanci zabezpieczyli samochód i zatrzymali jego kierowcę.

Po sprawdzeniu okazało się, że w samochodzie było niemal 9 tys. paczek nielegalnych papierosów. W zwiazku z tym 35-latek trafił do policyjnego aresztu. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się  funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy funkcjonariusze wyliczyli na kwotę około 200 tys. złotych. W sprawie trwają dalsze czynności procesowe w kierunku przestępstwa karno-skarbowego. 

 

Ładowanie odtwarzacza...