Poszukiwany wpadł bo popełnił wykroczenie drogowe - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Poszukiwany wpadł bo popełnił wykroczenie drogowe

Data publikacji 13.03.2018

Wczoraj wieczorem policjanci interweniowali na Placu Śreniawitów, gdzie doszło do potracenia pieszego. 17-latek przebiegający przez przejście na czerwonym świetle, został potrącony przez kierującą renaulta. Po zdarzeniu mężczyzna próbował uciec, został jednak zatrzymany przez będących po służbie funkcjonariuszy i przekazany interweniującemu patrolowi. Po sprawdzeniu okazało się, że jest poszukiwany w związku z ucieczką z placówki wychowawczej.

Do zdarzenia doszło wczoraj około po godz. 20, na przejściu dla pieszych przy Placu Śreniawitów. Jak ustalili policjanci, kierująca renaultem jadąc ulicą Kilara w kierunku ul. Dąbrowskiego potrąciła pieszego. To 17-letni mieszkaniec Rzeszowa, który wbiegł na przejście przy czerwonym świetle, prosto pod nadjeżdżający samochód. W wyniku potrącenie nie odniósł poważniejszych obrażeń i próbowała uciec. Udaremnili mu to będący po służbie policjanci z wydziału ruchu drogowego, którzy widzieli zdarzenie.

Interweniujący na miejscu patrol, sprawdził trzeźwość 17-latka, był pod wpływem alkoholu. Po szczegółowym sprawdzeniu okazało się, że młody mężczyzna jest poszukiwany z powodu ucieczki z placówki wychowawczej. W związku z tym 17-latek został przewieziony do komendy. Policjanci skontaktowali się z pracownikami placówki, którzy potwierdzili, że jest wychowankiem placówki i odebrali z komendy.

Niezależnie od przekazania pod opiekę pracowników placówki, 17-latek jako sprawca kolizji został ukarany mandatem.