Wydarzenia

Policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie mieszkańców

Data publikacji 21.06.2017

O aktualnych problemach mieszkańców, o zagrożeniach i planowanych działaniach zapobiegawczych rozmawiali z mieszkańcami tarnobrzescy policjanci podczas debaty społecznej „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - Możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem debaty był Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła.

Wczoraj o godz. 12, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego odbyła się debata społeczna „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – Możesz mieć na nie wpływ”. Celem spotkania było zdiagnozowanie i określenie potrzeb mieszkańców na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego, omówienie szczególnej roli dzielnicowego i zasad programu „Dzielnicowy bliżej nas” promowania aplikacji „Moja Komenda” i narzędzi Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Organizatorem debaty był Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła, który przywitał zaproszonych gości. W swoim wystąpieniu komendant mówił o potrzebie wykorzystywania przez Policję nowoczesnych możliwości komunikowania się z mieszkańcami poprzez Mapy Zagrożeń, a także  szczególnej roli dzielnicowego w kontaktach z mieszkańcami.

W debacie udział wzięli: Marek Bukała Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Tarnobrzegu, Mieczysław Nalepa Komendant Straży Miejskiej w Nowej Dębie, dr Joanna Sepioło z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu, Augustyn Turek Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Siarkowiec” w Tarnobrzegu, Marek Bednarz Kierownik Administracyjny osiedli Przywiśle i Młodych w Tarnobrzegu, Zbigniew Rajski Kierownik Administracyjny Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Tarnobrzegu. W spotkaniu udział wzięli również  policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, Komiasriatu Policji w Nowej Dębie oraz Ogniwa Prewencji w Grębowie Wydział Prewencji KMP w Tarnobrzegu.

Jako pierwszy głos zabrał Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Tarnobrzegu asp. szt. Marcin Orzechowski, który przypomniał jak funkcjonuje Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Poprzez przygotowaną prezentację multimedialną przypomniał adresy stron internetowych, w których dostępna jest mapa i mówił o tym, jak wprowadzić informację o danym zagrożeniu lokalnym. Opowiedział jak wygląda weryfikacji wpisów oraz jakich zagrożeń występuje najwięcej. Od września na aplikację Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu 338 zgłoszeń, każde z nich było weryfikowane.

Następnie mł. asp. Stanisław Ciba z Zespołu ds. Profilaktyki, Nieletnich i Patologii z KMP w Tarnobrzegu przedstawił prezentację multimedialną z realizowanych programów  prewencyjnych. Szczególną uwagę zwrócił na prowadzoną przez funkcjonariuszy jednostki policji, akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas działań profilaktyczno-informacyjnych każdy uczeń klasy I otrzymuje materiały dydaktyczne oraz odblaski. Działania policjantów wspierane są przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu oraz władze samorządowe. Policjant promował również akcję „ Kręci mnie bezpieczeństwo i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

O szczególnej roli dzielnicowego, programie – Dzielnicowy bliżej nas oraz aplikacji Moja Komenda, mówił Kierownik Rewiru Dzielnicowych KMP w Tarnobrzegu asp. szt. Henryk Madej.

Na koniec spotkania uczestnicy zgłaszali swoje wnioski dotyczące m.in. prowadzonych działań profilaktycznych na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Debatę społeczną podsumował Komendant Sekuła, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, zachęcał do częstszego korzystania z nowych narzędzi informatycznych Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda

Powrót na górę strony