Turniej wiedzy o przepisach ruchu drogowego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Turniej wiedzy o przepisach ruchu drogowego

Data publikacji 06.12.2018

Pod okiem tarnobrzeskich policjantów zakończyła się XII edycja drużynowego turnieju wiedzy o przepisach ruchu drogowego „Bezpieczna droga do szkoły”. W konkursie udział wzięli uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych z terenu miasta i powiatu tarnobrzeskiego. Najlepszymi okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Trześni.

Konkurs został przeprowadzony we wtorek, na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnobrzegu. W zawodach udział wzięli uczniowie klas I-III szkół podstawowych nr 6,7,8,11 w Tarnobrzegu oraz Szkoły Podstawowej w Trześni i Furmanach. Każdą szkołę reprezentowała drużyna składająca się z 4 osób. Uczniowie zaczęli od części teoretycznej, na którą składały się pytania dotyczące znajomości podstawowych znaków drogowych oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W tym etapie oceniana była również spostrzegawczość oraz szybka reakcja na sygnał wzrokowy. W części drugiej konkursu, do pokonania był w jak najkrótszym czasie prosty odcinek na hulajnodze oraz tor przeszkód, który zawodnicy musieli pokonać rowerem. Wszystkie konkurencje punktowane były przez komisję konkursową składającą się z policjantów Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu w składzie mł. asp. Małgorzatę Cywińską oraz asp. Stanisława Cibę, przedstawicieli Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jak i samych organizatorów konkursu – dyrekcję i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 8 w Tarnobrzegu.

Wymienione szkoły położone są na osiedlach, w których większość dróg stanowią drogi o charakterze wiejskim. Uczniowie codziennie pokonują trasy, na których panuje duże natężenie ruchu, nie ma chodników lub są słabo oświetlone. Dlatego mundurowi zawsze chętnie pomagają w przeprowadzeniu takich spotkań, gdyż pozwala to na kształtowanie u dzieci prawidłowych zachowań na drodze. Celem turnieju było również popularyzowanie wśród najmłodszych rozwagi i ostrożności na drodze, zachęcanie ich do poznawania przepisów ruchu drogowego i doskonalenia techniki jazdy na rowerze.

Pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Trześni, II i III miejsca zajęły dzieci ze szkół podstawowych nr 8 i 9 w Tarnobrzegu. Cenne nagrody dla wszystkich uczestników przygotował Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, a także tarnobrzeski Urząd Miasta.