Pili alkohol i wsiedli za kierownicę - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Pili alkohol i wsiedli za kierownicę

Data publikacji 09.02.2020

Pomimo wielu apeli i kampanii, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Ostatniej doby, tarnobrzescy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch kierowców, którzy mimo wypitego alkoholu wsiedli za kierownicę pojazdów. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

Policjanci ruchu drogowego, stanowczo reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Każdego dnia funkcjonariusze prowadzą  na drogach powiatu wiele kontroli drogowych, podczas których zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Również i minionej doby, zatrzymali dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę mimo wypitego alkoholu.

  • Pierwszy kierowca  został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego, w sobotę na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego oplem alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało u 65-letniego mężczyzny 0,49 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
  • Tego dnia po godz. 16, został wyeliminowany z ruchu  26-letni kierowca forda mondeo. Mężczyzna jadąc w kierunku Baranowa Sandomierskiego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w słup telefoniczny zatrzymując się na łące. Kierowca forda był pod silnym działaniem alkoholu, miał bełkotliwą mowę i nie mógł ustać na nogach. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia był agresywny wobec policjantów, znieważał ich słowami wulgarnymi i kopał. 26-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań, odmówił poddania się badaniu alkomatem. Mężczyźnie została pobrana krew na zawartość alkoholu, a wyniki badań udzielą odpowiedzi jakie stężenie alkoholu miał podczas prowadzenia pojazdu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i znieważenie funkcjonariuszy policji kierowca forda będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy,  za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi  kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy na wiele lat.