Troje rannych w dwóch wypadach drogowych - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Troje rannych w dwóch wypadach drogowych

Data publikacji 12.10.2017

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszych wypadków, do których doszło w Parkoszu i Pustkowie Wsi. W Parkoszu zderzyły się trzy pojazdy, a w Pustkowie Wsi kierowca ciężarówki potrącił motorowerzystkę.

Zgłoszenie o pierwszym z wczorajszych wypadków drogowych oficer dyżurny odebrał około godz.13. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym volvo nie zachował ostrożności i najechał na tył stojącego na pasie jezdni seata leona. Siła uderzenia pchnęła pojazd na tył vw golfa. Obrażeń doznał 28-letni kierowca seata oraz 45-letni kierowca volswagena. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie alkomatem wykazało trzeźwość kierowców. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia zabezpieczyli materiał dowodowy pozwalający na dokładne wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Pilźnie.

Do drugiego zdarzenia doszło w Pustkowie Wsi po godz.16. Prawdopodobnie nieuwaga kierującego ciężarową scanią doprowadziła do potrącenia kierującej skuterem. Pojazdy jechały w kierunku Dębicy. Kobieta została potrącona, gdy skręcała w lewo. Poszkodowaną 80-letnią mieszkankę Pustkowa przewieziono do szpitala w Dębicy. Kierujący scanią, 24-letni mieszkaniec Jaślan, był trzeźwy. Policjanci obsługujący to zdarzenie sporządzili stosowną dokumentację umożliwiającą wyjaśnienie okoliczności wypadku.

Postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Brzeźnicy.