14-latek odpowie przed sądem rodzinnym - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

14-latek odpowie przed sądem rodzinnym

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili 14-latka, który wymuszał pieniądze na swoim koledze. Młodzieniec przyznał się do swojego nagannego postępowania. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Kilka dni temu do komendy w Jarosławiu zgłosiła się kobieta, która opowiedziała funkcjonariuszom, że jej 14-letni syn jest zastraszany przez rówieśnika. Policjanci szybko ustalili, że 14-letni chłopiec grożąc pobiciem swojemu koledze, wymuszał na nim oddanie mu drobnych sum pieniędzy. Do takich zachowań miało dojść dwukrotnie, na przełomie lipca br. Pokrzywdzony w obawie przed rówieśnikiem, oddawał mu pieniądze ze swojego kieszonkowego.

Funckjonariusze rozpoczęli działania w tej sparwie, zebrali odpowiedni materiał dowodowy i usalili sprawcę. 14-latek został przesłuchany jako sprawca czynów karalnych. W trakcie rozmowy, mieszkaniec Jarosławia przyznał się do swojego złego zachowania. Teraz chłopiec za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Policjanci apelują do rodziców i opiekunów, aby nie lekceważyć tego typu zachowań. Rozmawiajmy ze swoimi dziećmi i uświadamiajmy o konsekwencjach tego typu zachowań. Dla jednej strony może być  to tylko nierozsądna zabawa i pozyskiwanie pieniędzy, a dla pokrzywdzonego, strach, obawa przed rówieśnikami, niechęć chodzenia do szkoły, a czasami nawet trauma na kilka lat.