Porządkując posesję znalazł niewybuch oraz amunicję - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Porządkując posesję znalazł niewybuch oraz amunicję

Data publikacji 08.11.2018

Pocisk moździerzowy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, zabezpieczyli jarosławscy policjanci. Niewybuch oraz amunicję znalazł mieszkaniec Jarosławia w czasie porządkowanie swojej posesji. Funkcjonariusze przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne i powiadomili saperów.

Wczoraj o godz. 9, policjanci jarosławskiej jednostki zostali powiadomieni o niebezpiecznym znalezisku na jednej z posesji w Jarosławiu. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia niewybuchu i amunicji. Niebezpieczne przedmioty zostały znalezione przez mieszkańca Jarosławia w czasie porządkowania posesji.

Na miejscu funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch to pocisk moździerzowy kaliber 7,5 mm. Zabezpieczono także 41 szt. ostrej amunicji.

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Pociskiem zajęli się saperzy.