Wydarzenia

Policjanci, strażnicy miejscy i pracownicy socjalni odwiedzają osoby zagrożone wychłodzeniem

Data publikacji 10.01.2019

Policjanci odwiedzają miejsca, gdzie przebywają i gromadzą się osoby zagrożone wychłodzeniem. Na terenie Jarosławia wspólne patrole Policji, Straży Miejskiej i pracowników socjalnych sprawdzają pustostany i ogródki działkowe. By przekazać informacje o osobach potrzebujących pomocy możemy skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, strażnicy miejscy i pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jarosławiu sprawdzali w ostatnich dniach wszystkie te miejsca, na terenie Jarosławia, gdzie przebywają osoby, którym może grozić wychłodzenie. Podczas wspólnych patroli funkcjonariusze i pracownicy socjalni sprawdzali, czy osoby mieszkające samotnie potrzebują wsparcia i pomocy, a także opału. Sprawdzano tereny ogródków działkowych i pustostanów. Przebywającym w tych miejscach osobom oferowano pomoc, gorącą herbatę oraz informowano o możliwości przewiezienia do schroniska.

Apelujemy do mieszkańców naszego powiatu, by widząc osoby potrzebujące pomocy, bezradne życiowo i narażone na wychłodzenie, nie przechodzili obojętnie. W przypadku zauważenia takiej osoby nie wahajmy się zadzwonić pod numer alarmowy 112. Informacje o takich osobach można również przekazać wykorzystując Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Przy zgłoszeniu prosimy o dodanie opisu, co ułatwi szybsze dotarcie policjantów do osób potrzebujących, a w konsekwencji, być może uratuje komuś życie.

Policja apeluje o przekazywanie wszelkich informacji o osobach i miejscach ich pobytu, dla których niskie temperatury mogą stanowić zagrożenia zdrowia lub życia!

 

  • Foto Arch. KPP Jarosław
  • Foto Arch. KPP Jarosław
  • Foto Arch. KPP Jarosław