Włamywacz w rękach policjantów - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Włamywacz w rękach policjantów

Data publikacji 20.02.2019

Policjanci z Jarosławia zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednej ze szkół na terenie Jarosławia. Łupem sprawcy padły m.in. przewody elektryczne oraz miedziane śruby. 30-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty i za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, jarosławscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do szkoły na terenie Jarosławia. Sprawca, wykorzystując prowadzony w szkole remont, wyszedł na ustawione przy jednej ze ścian rusztowanie i przez okno dostał się do środka. W budynku zdemontował część drzwi do kolejnego pomieszczenia i zabrał materiały budowlane. Wartość strat oszacowano na kwotę ponad 1 600 zł.

Kryminalni przystąpili do gromadzenia informacji w sprawie oraz zabezpieczania dowodów. Wykonana przez policjantów praca, pozwoliła na wytypowanie jako sprawcy przestępstwa 30-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego. Mężczyzna przyznał się do popełniania zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia. Zatrzymany ma na swoim koncie podobne czyny popełniane wcześniej, dlatego będzie odpowiadał w warunkach powrotu do przestępstwa.