Wydarzenia

Trzech młodych mężczyzn odpowie za pobicia, są pod policyjnym dozorem

Data publikacji 11.04.2019

Policjanci z wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki ustalili tożsamość i zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy kilka dni temu w Jarosławiu, w okolicy parku miejskiego pobili dwóch mężczyzn. Dwóch 21-latków i 18-latek usłyszało już zarzuty pobicia o charakterze chuligańskim. Młodzi ludzie są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców. Sprawcy pozostają pod policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju.

W niedzielę, około godz. 21.30 dyżurny jarosławskiej komendy odebrał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny w rejonie parku miejskiego w Jarosławiu. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Z informacji wynikało, że na os. Witosa podjechało kilka samochodów, z których wysiedli mężczyźni z zamaskowanymi twarzami. Osoby te zaczepiły przechodzącego chodnikiem 40-latka, pobili go i skopali po całym ciele. Po ataku napastnicy odjechali. W trakcie wykonywania przez policjantów czynności na miejscu zdarzenia, zgłosił się kolejny mężczyzna, 29-letni mieszkaniec Jarosławia informując, że został zaatakowany nieopodal bramy wejściowej do parku przez grupę zamaskowanych osób. W wyniku pobicia 40-letni mieszkaniec Jarosławia z obrażeniami został zabrany do szpitala przez załogę karetki pogotowia ratunkowego.

Jeszcze tego samego dnia zabezpieczono zapis miejskiego monitoringu. Sprawą zajęli się jarosławscy kryminalni. Po analizie nagrań z monitoringu a także w wyniku działań procesowych oraz operacyjnych, mundurowi ustalili tożsamość sprawców. Trzech mężczyzn usłyszało już zarzuty udziału w pobiciu o charakterze chuligańskim. Do czasu zakończenia postępowania pozostają pod policyjnym dozorem i mają zakaz opuszczania kraju. Policjanci ustalili, że 21-latek mieszkaniec powiatu jarosławskiego oraz 21-latek i 18-latek mieszkańcy powiatu przeworskiego, są związani z grupą pseudokibiców.

O dalszym losie sprawców pobicia zadecyduje sąd, który przy wymierzaniu kary uwzględni chuligański charakter czynu. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób, które brały udział w tym zdarzeniu.