Wydarzenia

Debata o zagrożenia związanych z używaniem środków psychoaktywnych

Data publikacji 12.10.2017

O zagrożeniach związanych z używaniem środków psychoaktywnych dyskutowali wczoraj kolbuszowscy policjanci z kadrą pedagogiczną Zespołu Szkół nr 2 w Kolbuszowej. W trakcie debaty wykorzystano antynarkotykową walizkę edukacyjną. Policjanci wraz z nauczycielami rozmawiali o zagrożeniach, na które narażona jest młodzież szkolna.

Wczorajsza debata poświęcona była tematyce zagrożeń związanych z używaniem środków psychoaktywnych przez młodzież szkolną. W spotkaniu udział wzięli dyrektorzy szkoły Mirosław Kaczmarczyk i Jerzy Sitko wraz z gronem nauczycielskim oraz policjantki z kolbuszowskiej jednostki podkom. Jolanta Skubisz-Tęcza i sierż. szt. Beata Chmielowiec. W trakcie spotkania funkcjonariuszki wykorzystały antynarkotykową walizkę edukacyjną. 

Policjantki omówiły zagadnienia związane z używaniem środków psychoaktywnych wśród młodzieży. Następnie dyskutowano o dostępności tego typu substancji, a także o tym jakie symptomy mogą świadczyć o używaniu środków psychoaktywnych. Rozmawiano także o odpowiedzialności karnej nieletnich. Dyrektorzy i grono pedagogiczne zwracali uwagę na potrzebę edukacji rodziców w tym zakresie.

W trakcie debaty uczestnicy zapoznali się z akcesoriami mogącymi świadczyć o używaniu zakazanych substancji.