Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 14.02.2019

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku potrwa od 18 do 24 lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Wzorem lat ubiegłych również Policja włącza się w realizację tego przedsięwzięcia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane przez różnego rodzaju instytucje zaangażowane w akcję. W związku z tym informujemy, iż w dniu 22 lutego 2019 roku  w budynku Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej przy ul. Plac Wolności 1 w godz. 8:00 -14:00, funkcjonariusze udzielać będą porad i pomocy prawnej osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. Zapraszamy zainteresowanych na rozmowę.

Osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej zachęcamy do skorzystania z pomocy. Pamiętajmy, każdy ma prawo zmienić swoje życie.

Lista organizacji, w których będzie można uzyskać niezbędne informacje i pomoc, znajduje się na stronie internetowej www.funduszsprawiedliwosci.gov.pl