Debata społeczna w Leżajsku - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Debata społeczna w Leżajsku

Data publikacji 14.11.2017

Dzisiaj w ramach cyklu spotkań „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie-możesz mieć na nie wpływ” w sali konferencyjnej Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się debata społeczna „Stop przemocy w rodzinie”. Policjanci wspólnie z samorządowcami, pracownikami oświaty i pomocy społecznej i mieszkańcami powiatu leżajskiego dyskutowali na tematy związane z przemocą w rodzinie.

Debatę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Leżajsku podinsp. Zenon Wierzchowski.  Komendant przywitał uczestników oraz podkreślił znaczenie zorganizowanej debaty, przedstawił jej tematykę i jednocześnie podziękował władzą samorządowym za współpracę. W debacie między innymi udział wzięli Radosław Wiatr Dyrektor Biura Poselskiego Posła na Sejm RP Jerzego Paula, Marek Śliż Starosta Leżajski oraz przedstawiciele samorządów z powiatu leżajskiego, dyrektorzy placówek oświatowych wraz z pedagogami, przewodniczący zespołów interdyscyplinarnych, kierownicy i dyrektorzy ośrodków pomocy społecznej. Nie zabrakło również dzielnicowych z terenu działania KPP Leżajsk oraz przedstawicieli innych służb mundurowych.

Patronatem honorowym debatę objęli Poseł na Sejm RP Jerzy Paul i Starosta Leżajski Marek Śliż.  Partnerem spotkania zostało Muzeum Ziemi Leżajskiej z jego dyrektorem Jackiem Kwiecińskim.

Celem spotkania była wymiana informacji i dyskusja dotycząca problemów i zagrożeń związanych z przemocą w rodzinie, Policjanci zaprezentowali najnowszy program profilaktyczny „Stop przemocy w rodzinie”, który został wdrożony w październiku br. Na debacie zaprezentowano kwestie związane z funkcjonowaniem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, Moja Komenda i programem Dzielnicowy bliżej nas.

Podczas debaty podkom. Monika Hędrzak – Specjalista Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zaprezentowała zagadnienia dotyczące „Przemocy w rodzinie w ujęciu policyjnych statystyk na terenie województwa podkarpackiego, zadania policji w ramach realizacji procedury „Niebieskie Karty”. Głos w debacie zabrał również Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie mł. insp. Piotr Kluz.

Ksiądz Prałat Marek Cisek z leżajskiej Fary podzielił się doświadczeniem duszpasterskim i rolą duchowieństwa w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Asp. szt. Jan Kucło – Specjalista Wydziału Prewencji i RD Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku przybliżył zebranym cele powiatowego programu profilaktycznego „Stop przemocy w rodzinie” oraz zakres działań profilaktycznych leżajskiej policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

Na koniec spotkania odbyła się ożywiona dyskusja, podczas której uczestnicy zgłaszali swoje wnioski i sugestie. 

 

 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk
 • Foto: KPP Leżajsk