Wypadek z udziałem pieszego - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Wypadek z udziałem pieszego

Data publikacji 07.01.2019

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w sobotę, między miejscowościami Nowy i Stary Lubliniec. Kierujący samochodem marki renault potrącił mężczyznę, który szedł środkiem jezdni. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18, na drodze wojewódzkiej 863, pomiędzy miejscowościami Nowy i Stary Lubliniec. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 71-letni mieszkaniec gminy Cieszanów, ubrany na ciemno, bez odblasków szedł środkiem jezdni i został potrącony przez kierowcę renaulta trafica. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że pieszy miał ponad promil alkoholu w organizmie, kierowca samochodu był trzeźwy. Pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Na miejscu zdarzenia pracowali śledczy. Trwa wyjaśnianie okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy, że piesi to najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, niejednokrotnie stają się zawinionymi bądź mimowolnymi ofiarami tragicznych wypadków, szczególnie w okresie zimowym, gdy dzień jest krótszy, a warunki drogowe złe. Noszenie odblasków sprawia, że po zmroku są lepiej widoczni w światłach samochodu. pieszy posiadający elementy odblaskowe jest widoczny dla kierowców już z odległości około 200 m.