Dzielnicowy na spotkaniu z uczestnikami półkolonii - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Dzielnicowy na spotkaniu z uczestnikami półkolonii

Dzisiaj dzielnicowy spotkał się z uczestnikami półkolonii w szkole w Racławicach. Głównym tematem pogadanki realizowanej w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” było bezpieczeństwo dzieci i młodzieży nad wodą. Uczestnicy spotkania na zakończenie otrzymali broszurki pod nazwą „Bezpieczna woda”.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i dorosłych spędzających letni wypoczynek nad akwenami wodnymi  policjanci niżańskiej komendy odwiedzają miejsca, w których wypoczywają dzieci i młodzież na terenie powiatu. W trakcie spotkań omawiana jest szeroko pojęta tematyka bezpiecznych zachowań w okresie przerwy wakacyjnej, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa nad wodą.

Asp. Tomasz Wach rozmawiał z uczestnikami półkolonii o podstawowych zasadach korzystania ze zbiorników wodnych oraz bezpieczeństwie podczas wycieczek organizowanych na terenach leśnych. Jak się okazało dzieci już sporo wiedziały o bezpieczeństwie z rozmów z rodzicami i nauczycielami. Chętnie odpowiadały na pytania i wyliczały jak powinny zachowywać się nad wodą, w lesie, czy na podwórku.

Dzielnicowy przestrzegał przed kontaktami z osobami obcymi i omawiał sposoby zachowania się w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa. Wspomniał o pozycji ciała, jaką ma przyjąć dziecko w obliczu ataku agresywnego psa. Podczas spotkania funkcjonariusz wspomniał o podstawowych zasadach ruchu drogowego, takich jak obowiązek zapinania pasów podczas podróży z rodzicami, noszenia odblasków po zmroku, poza obszarem zabudowanym oraz kulturze jazdy rowerem. 

Na zakończenie dzieciaki otrzymały broszurki pn. „ Bezpieczna woda” oraz światełka odblaskowe.