Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Tragiczny finał poszukiwań zaginionej kobiety

Data publikacji 04.01.2019

Wczoraj policjanci z przeworskiej komendy prowadzili poszukiwania za zaginioną 92-letnią mieszkanką Gorliczyny. Kobieta w środę około godz.13 wyszła z domu w nieznanym kierunku. Wczoraj po południu na brzegu starego koryta rzeki Mleczki odnaleziono zwłoki kobiety.

Wczoraj, po godz. 12 policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu 92-letniej mieszkanki Gorliczyny. Zaginięcie zgłosił syn kobiety informując, iż jego matka we wtorek po południu wyszła z domu i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania, jak też nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Z uwagi na wiek zaginionej oraz na panujące warunki atmosferyczne, które mogły zagrażać jej życiu i zdrowiu został ogłoszony alarm dla całego stanu jednostki. W działaniach poszukiwawczych udział wzięło blisko 90 osób - policjanci z komendy powiatowej w Przeworsku, oddziału prewencji z Rzeszowa, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku, strażacy ochotnicy oraz przewodnik z psem tropiącym.

Sprawdzono miejsca i okolice, gdzie zaginiona była widziana po raz ostatni. Policjanci rozpytywali sąsiadów i potencjalnych świadków. W trakcie trwających poszukiwań zostały ujawnione na brzegu starego koryta rzeki Mleczki zwłoki kobiety.

Policyjna grupa dochodzeniowo-śledczą pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia nie wskazywały na udział osób trzecich. Decyzją prokuratora ciało zmarłej kobiety zabezpieczono do badań.