Uczciwy znalazca przekazał portfel właścicielowi - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Uczciwy znalazca przekazał portfel właścicielowi

Data publikacji 20.02.2019

Do przeworskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który poinformował o zgubieniu portfela wraz z dokumentami i pieniędzmi. W trakcie przyjmowania zgłoszenia do komendy przyszedł mężczyzna, który oświadczył, że na ul. Lwowskiej w Przeworsku znalazł portfel i chciał go przekazać policjantom, by odnaleźli jego właściciela.

Wczoraj przed godz. 15, do oficera dyżurnego przeworskiej komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu jarosławskiego, który chciał zgłosić, że zgubił w Przeworsku portfel wraz z dokumentami oraz dużą kwotą pieniędzy. W trakcie przyjmowania zgłoszenia, do komendy zgłosił się mieszkaniec powiatu przeworskiego. Mężczyzna trzymał w ręku portfel. Wyjaśnił, że znalazł go na ul. Lwowskiej w Przeworsku. Powiedział, że w znalezionym portfelu są dokumenty oraz banknoty w kwocie około 3000 złotych.

Uczciwy znalazca chciał, aby policjanci zwrócili portfel właścicielowi. Dzięki temu, że obaj mężczyźni znaleźli się na komendzie w tym samym czasie, znalazca sam przekazał portfel właścicielowi. 

Zachowanie mieszkańca powiatu przeworskiego jest godne naśladowania, zasługuje na pochwałę, uznanie i wyrazy szacunku.

 

MCz