Bezpieczeństwo naszych dzieci - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Bezpieczeństwo naszych dzieci

Żywe i ciekawe świata dzieci nie mają świadomości i nie są w stanie same przewidzieć konsekwencji swojego zachowania. Często narażają się na niebezpieczne sytuacje, które mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Rodzice lub opiekunowie muszą pamiętać, że odpowiedzialność za dziecko spoczywa po ich stronie.

Wiosna to czas, który sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Dzieci coraz częściej swój wolny czas spędzają na podwórku, bawią się ze swoimi rówieśnikami lub wspólnie z rodzicami odwiedzają sąsiadów. Ciekawe świata, nie mają świadomości różnych niebezpiecznych sytuacji, jakie mogą ich spotkać. Zdarza się, że wykorzystują nieuwagę rodziców lub osób, pod których są opieką i oddalają się.

Do bardzo niebezpiecznych sytuacji może dochodzić, kiedy w pobliżu jest droga. O wielki szczęściu mogła przekonać się mama 2,5-letniego chłopca, który wraz z nią przebywał u znajomych. Wystarczyła chwila nieuwagi, aby dziecko samo wyszło na ulicę. Na szczęście kierująca oplem zauważyła dziecko i w porę zareagowała. Chłopiec został przekazany pod opiekę swojej mamy.

W przypadku najmłodszych liczy się pilna uwaga i przezorność rodziców, którzy muszą pamiętać, że odpowiedzialność za dziecko spoczywa po ich stronie.