Nietrzeźwy mężczyzna leżał na drodze - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Nietrzeźwy mężczyzna leżał na drodze

Kompletnie pijany 41-latek leżał na drodze w miejscowości Sietesz. Miał szczęście, że zauważyła go pasażerka jednego z przejeżdżających pojazdów. Kobieta natychmiast powiadomiła Policję.

W środę, około godziny 22, do dyżurnego komendy powiatowej w Przeworsku zatelefonowała kobieta, która jadąc drogą wojewódzką 881 dostrzegła przewracającego się na jezdnię mężczyznę.

Dyżurny na miejsce skierował funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Kańczudze. 19-letnia mieszkanka powiatu przeworskiego przekazała, że przejeżdżając przez Sietesz zauważyła idącego drogą mężczyznę, który przewracał się i zataczał na środek drogi.  Obawiając się, że coś mu się może stać, powiadomiła służby ratunkowe. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i miał problemy z samodzielnym poruszaniem się. Badanie alkomatem wskazało, że 41-latek miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce skierowano karetkę pogotowia, która przetransportowała nietrzeźwego mężczyznę do szpitala. Po badaniach został przekazany pod opiekę rodziny.

Za popełnione wykroczenia 41- latek odpowie teraz przed sądem.