Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję

Data publikacji 21.05.2020

Policjanci zatrzymali prawo jazdy pijanemu kierowcy volkswagena passata, który spowodował kolizję drogową w miejscowości Sietesz. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil. Teraz 30-latek za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za popełniony czyn grozi mu nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj przed godz. 16, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Sietesz. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący pojazdem marki VW Passat, 30-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego, na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z peugeotem.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie kierowcy passata. 30-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Za spowodowanie kolizji oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Pamiętajmy - osoba, będąca pod wpływem alkoholu, która kieruje pojazdem, stanowi zagrożenie dla życia i zdrowia własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy na każdy taki przypadek i zgłaszajmy go na Policję.