Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 19-latek, który na jednej z sędziszowskich stacji benzynowych, grożąc przedmiotem przypominającym broń, zażądał od kasjerki wydania pieniędzy. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę. Okazało się, że młody mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa.

W czwartek, tuż po godz. 24, dyżurny ropczyckiej komendy odebrał zgłoszenie o rozboju. Z relacji zawiadamiającej wynikało, że zamaskowany mężczyzna wszedł na stację paliw, w której pracowała i grożąc jej oraz innemu pracownikowi przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy. Gdy okazało się, że pracownicy nie mają dostępu do pieniędzy, mężczyzna wybiegł z budynku niczego nie zabierając. Zaraz po tym, jak napastnik opuścił stację, kobieta powiadomiła Policję.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim już następnego dnia ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Jak się okazało kilka dni wcześniej, ten sam 19-latek ukradł w Sędziszowie Małopolskim rower, którego wartość pokrzywdzony wycenił na kwotę 800 zł. Policjanci odzyskali skradzione mienie.

W toku prowadzonych wobec mężczyzny czynności, policjanci ustalili również, że w październiku br. mężczyzna włamał się do sklepu spożywczego w Kawęczynie Sędziszowskim, skąd zabrał pudełko z ciastkami. Kolejne zarzuty jakie usłyszał, dotyczyły kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości w lipcu br. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny 1,44 promila alkoholu w organizmie. 

Śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator oraz sąd przychylili się do wniosku, wydając postanowienie o zatrzymaniu mężczyzny w areszcie na okres 3 miesięcy.

19-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

dk