Policjanci zabezpieczyli automaty do gier hazardowych  - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci zabezpieczyli automaty do gier hazardowych 

Data publikacji 14.03.2019

Policjanci z ropczyckiej komendy zabezpieczyli łącznie 17 automatów do gier hazardowych. Funkcjonariusze zajęli także środki pieniężne w kwocie ponad 40 tys. zł. Właścicielom automatów grożą wysokie kary finansowe, ponadto prowadzenie działalności hazardowej bez wymaganej koncesji zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Działania Policji z udziałem pracowników Urzędu Celno-Skarbowego w Rzeszowie zostały przeprowadzone w lutym i marcu bieżącego roku. W jednym z lokali w Ropczycach funkcjonariusze ujawnili maszyny, na których odbywały się gry mające charakter losowy, służące uzyskaniu korzyści finansowej. Losowość gier potwierdziły przeprowadzone na miejscu eksperymenty procesowe.

W świetle przepisów Ustawy o Grach Hazardowych takie maszyny są nielegalne. Do ich użytkowania niezbędna jest odpowiednia koncesja. Funkcjonariusze zabezpieczyli 17 urządzeń. Oprócz automatów zabezpieczono także gotówkę w kwocie ponad 40 tys. zł.

W tej sprawie prowadzone jest postępowanie karne. W przypadku potwierdzenia nielegalności tego procederu, osobom, które się nim zajmowały, grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do lat 3.