Debata ewaluacyjna w Sędziszowie Małopolskim - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Debata ewaluacyjna w Sędziszowie Małopolskim

Data publikacji 16.04.2019

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – to temat debaty ewaluacyjnej, która odbyła się w Sędziszowie Małopolskim. Podczas spotkania zaprezentowano wnioski i rekomendacje mieszkańców z poprzedniej debaty, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku.

Debata ewaluacyjna, która odbyła się wczoraj w domu seniora w Sędziszowie Małopolskim pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” była kolejną, po ubiegłorocznej debacie, okazją do spotkania się z seniorami gminy Sędziszów Małopolski. Na pytania mieszkańców, którzy przybyli na spotkanie, odpowiadał Komendant Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim kom. Dariusz Kwaśniak. W roli prelegentów wystąpili także: asp. szt. Stanisław Patro oraz sierż. szt. Wojciech Tobiasz.

Wybór tematu spotkania był nieprzypadkowy, omówiono problemy zgłoszone podczas debaty inauguracyjnej, która odbyła się w listopadzie ubiegłego roku. Była to także możliwość poznania opinii obywateli na temat bezpieczeństwa w miejscu ich zamieszkania. Zgłaszane wcześniej wnioski i rekomendacje dla Policji, dotyczyły w głównej mierze nieprawidłowo parkujących pojazdów oraz wałęsających się psów.

Podczas debaty, Komendant Komisariatu Policji w Sędziszowie Małopolskim kom. Dariusz Kwaśniak  przedstawił działania podjęte przez funkcjonariuszy, ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa, a także zapewnienia ładu i porządku wskazanych przez uczestników debaty. Została przedstawiona także analiza stanu bezpieczeństwa na terenie miasta Sędziszów Małopolski. Przypomniano założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacji mobilnej "Moja Komenda". Omówione zostały również formy oszustw dokonywanych na osobach starszych. Na zakończenie uczestnikom debaty rozdano kwestionariusze ankiety ewaluacyjnej, w których dokonali oceny debaty oraz wskazali na problemy występujące w miejscu ich zamieszkania. 

  • funkcjonariusze podczas debaty
  • funkcjonariusze podczas debaty
  • uczestnicy debaty wypełniają ankietę ewaluacyjną