Tymczasowy areszt dla 38-latka - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Tymczasowy areszt dla 38-latka

Data publikacji 11.06.2018

Mężczyzna, który w czwartek został zatrzymany przez policjantów, w związku ze strzeleniem do kobiety oraz spowodowaniem zdarzenia drogowego z udziałem radiowozu, trafił do aresztu. Decyzją sądu spędzi tam najbliższe trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło w czwartek w Sanoku. 38-letni mężczyzna około godz. 7, strzelił z wiatrówki do kobiety, a podczas próby zatrzymania go przez policjantów, doprowadził do zdarzenia drogowego z radiowozem i uciekł. Policjanci szukali mężczyzny. Zatrzymali go tego samego dnia po godz. 23, w jednym z sanockich hoteli, gdy próbował wspólnie z kolegą wynająć pokój. Szczegółowy opis zdarzenia znajduje się tutaj.  

Policjanci zebrali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie 38-latkowi zarzutów za usiłowanie spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, znęcanie fizyczne i psychiczne, wypowiadania gróźb karalnych, sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz niezatrzymanie pojazdu pomimo wydawanych poleceń przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego. 

W sobotę prokuratura na wniosek policjantów wystąpiła do sądu o zastosowanie wobec 38-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do tego wniosku, zasądzając wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

O karze dla mężczyzny zdecyduje sąd.