Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie

Data publikacji 15.06.2018

Policjanci ze Stalowej Woli pomogli 80-letniemu mieszkańcowi miasta. Mężczyzna chodził boso, w piżamie po jednej z ulic Stalowej Woli. Senior trafił do stalowowolskiego szpitala.

Przed północą oficer dyżurny stalowowolskiej komendy przyjął zgłoszenie, że po ulicy Energetyków w Stalowej Woli chodzi bez obuwia starszy człowiek. Policjanci natychmiast udali się w ten rejon i nieopodal kościoła zobaczyli mężczyznę bez obuwia i w piżamie.
 
Na miejscu obecny był również zgłaszający interwencję 18-letni mieszkaniec Niska, który powiedział policjantom, że zauważył błąkającego się starszego człowieka i postanowił zawiadomić Policję. 
 
Funkcjonariusze ustalili, że senior to 80-letni mieszkaniec Stalowej Woli. Mężczyzna uskarżał się na bóle nogi, mówił też, że leczy się na serce i miewa zaniki pamięci, mieszka samotnie. Policjanci wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła 80-letniego mężczyznę do szpitala. 
 
Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania seniora, a ponieważ dom był niezabezpieczony funkcjonariusze ustalili rodzinę 80-letniego mężczyznę, która przyjechała na miejsce i zabezpieczyła mieszkanie.