Policjanci pomagają osobom narażonym na wychłodzenie - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjanci pomagają osobom narażonym na wychłodzenie

Data publikacji 05.12.2017

Zima, to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Policjanci ze strzyżowskiej komendy podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z tego powodu. Wczoraj dzięki zgłoszeniom mieszkańców policjanci pomogli dwóm mężczyznom.

Wczoraj po godz. 11 strzyżowscy policjanci pomogli mężczyźnie, który leżał w przydrożnym rowie w Dobrzechowie. Chwilę później policjanci otrzymali zgłoszenie, o leżącym na przystanku w Niebylcu mężczyźnie. Obydwaj mężczyźni byli pod działaniem alkoholu. Zostali zabrani przez karetkę pogotowia do szpitala.

Policjanci w związku z ujemnymi temperaturami sprawdzają dworce autobusowe, kolejowe, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach Policja współpracuje z samorządami oraz ośrodkami pomocy społecznej.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego zwracamy się z apelem - jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.