Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Data publikacji 13.06.2019

Policjant Zespołu Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, będąc po służbie, jechał swoim samochodem przez miejscowość Jazowa. Jego uwagę zwrócił dziwny styl jazdy poruszającego się przed nim audi. Kierowca audi co chwilę zjeżdżał na pobocze, a po chwili wjechał na przeciwny pas ruchu.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 19. Policjant postanowił pojechać za audi i sprawdzić, co było przyczyną tak nietypowych manewrów na drodze. Samochody podjechały pod jeden ze sklepów w Wiśniowej. Szybko wyjaśniło się, że dziwne zachowanie kierowcy audi było spowodowane alkoholem. Po stwierdzeniu, że kierowca audi jest pijany, policjant uniemożliwił mu odjechanie autem i powiadomił dyżurnego strzyżowskiej komendy.

Mieszkaniec powiatu strzyżowskiego jadący audi miał w organizmie 2,6 promila alkoholu. Po wypiciu sporej ilości piwa, postanowił pojechać do sklepu, aby dokupić kolejne butelki z alkoholem.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara więzienia do 2 lat, grzywna, a także zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.