Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa - Wydarzenia - Policja Podkarpacka

Wydarzenia

Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 21.01.2020

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje w powiecie bieszczadzkim od września 2016 roku. Od momentu jej uruchomienia mieszkańcy naszego powiatu mogą aktywnie informować Policję o pojawiających się zagrożeniach. Dzięki takiej współpracy możemy skutecznie zadziałać nawet w sytuacji, gdy danego zagrożenia bezpośrednio nie widać lub występuje co pewien czas. Dziękujemy i zachęcamy do korzystania z tego narzędzia.

We wrześniu 2016 roku w województwie podkarpackim ruszyła „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Od tego czasu każdy mieszkaniec powiatu bieszczadzkiego może sam zadbać o bezpieczeństwo, zareagować na zagrożenia i podzielić się spostrzeżeniami.

Od momentu uruchomienia aplikacji ustrzyccy policjanci odnotowali 1688 zgłoszeń. W zdecydowanej większości dotyczą one nieprawidłowego parkowania. Funkcjonariusze otrzymują także sygnały dot. m.in. spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych, przekraczania dozwolonej prędkości, niewłaściwej infrastruktury drogowej. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im wcale obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo okolicy, w której mieszka, uczy się lub pracuje.

Obsługa mapy zagrożeń jest intuicyjna. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w baner Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Po wejściu znajdziemy informacje nta temat aplikacji. Znajdują się tam również odnośniki do KMZB i statystyk. Należy uważnie przeczytać regulamin, zatwierdzić go i już można przekazywać policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 3 dni na podjęcie zgłoszenia i 7 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia. W razie potrzeby do działań angażowane są także inne służby.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe 997 lub 112.